Konference Lepší datová centra

Konference Lepší datová centra 2016

Kdy: 21. září 2016, od 9:00
Kde: ČVUT Praha, Masarykova kolej
Jak: osobně i on-line

Připravili jsme pro vás představení těch nejzajímavějších technologií a hlavně praktické zkušenosti z těch lepších datových center v ČR. Věnujeme se klíčovým částem infrastruktury a nástrojům správy HW i SW, IT i OT. Nechte se inspirovat a diskutujte své potřeby se skutečnými odborníky.

Registrace zde

 

Program konference

kares Administrace rozsáhlého fyzického a virtuálního prostředí, Václav Kareš, DHL IT services

Datové centrum DHL se řadí mezi nejpropracovanější nestátní instalace v ČR. Podíváme se na jeho hlavní segmenty a parametry s důrazem na systém správy. Dále se zaměříme na interní administraci virtuálního prostředí, včetně rozhodovacích kritérií, kdy je vhodnější požití virtuálních serverů a kdy privátního cloudu.

 foto-zajic Jak ovládnout cloudovou infrastrukturu, Antonín Zajíc, T-Mobile Czech Republic

T-Mobile aktuálně nasazuje nové řešení pro management cloudové infrastruktury, aplikací a dalších služeb prostřednictvím webového portálu. Toto řešení nabízí zákazníkům v uživatelsky přívětivém prostředí správu virtuálních datových center, jednotlivých virtuálních serverů, práci se síťovými službami, aplikacemi, doplňkovými službami a řadou dalších aktivit. Během přednášky provedeme též reálnou ukázku samotného portálu.

 foto-egart Filozofie výběru záložního napájení a související infrastruktury, Milan Egart, Pronix

Jak si udržet koncepční pohled na plánování a projekci infrastruktury datového centra ukáže matador české scény, Milan Egart ze společnosti Pronix. Podíváme se na aktuální trendy v oblasti záložního napájení a sovisející infrastruktury, na řešení pro větší i menší instalace.

 foto-berounsky Praktické zkušenosti s přímým chlazením vzduchem, Pavel Berounský, Seznam.cz

Na základě roční zkušenosti a naměřených dat si ukážeme reálné přínosy přímého chlazení v prostředí ČR. Podíváme se na koncepční řešení infrastruktury moderního datového centra Kokura i na zkušenosti během výstavby, rozjezdu a navyšování výkonu spojeného s osazováním ICT technologií.

 pinkas Pokročilé metody správy procesů a infrastruktury, Jan Pinkas, Ahasware

Podíváme se na konkrétní případ projektu a implementace řešení pro řízení infrastruktury IT i non-IT prostředí, včetně řízení a měření provozních i taktických procesů. Cílem je prezentovat šíři požadavků a oblastí, kterými je nutné se v takovém komplexním prostředí (jako jsou např. velká datová centra) zabývat a jakými prostředky lze integrované správy reálně dosáhnout.

 foto-majer Zkušenosti s návrhem, výstavbou a realitou nového DC, Radek Majer, TTC Teleport

Jak se staví flexibilní a bezpečné datové centrum, které musí vyhovovat celé škále požadavků zatím neznámých uživatelů? Zkušenosti s budováním a rozjezdem nejnovějšího datového centra společnosti TTC Teleport představí a s návštěvníky prodiskutuje CEO a zároveň garant projektu Radek Majer.

 foto-synek Ekonomické možnosti snížení provozních nákladů DC, Petr Synek, konzultant, dříve IBM ČR

V rámci budování a inovací datových center se otevírá celá řada příležitostí, jak zvýšit jeho efektivitu a snížit provozní náklady. Nové technologie otevírají investičně velmi dostupné možnosti ladění provozních parametrů. Důležité je klást správné otázky a mít přehled o vybraných provozních parametrech.

 foto-schmejkal Infrastruktura pro superpočítače Národního centra, Zbyněk Schmejkal, IT4Innovations

Podíváme se na energetické zabezpečení provozu superpočítačů Anselm a Salomon v IT4Innovations, součásti Národního superpočítačového centra ve VŠB – TU. V rámci přednášky bude představena technologie zálohovaného napájení, chlazení a rekuperace tepla produkovaného IT technologiemi. Součástí přednášky je také informace o zařízení, zajišťujícím bezpečnost provozu.

Jak funguje mobilní datové centrum pro superpočítač, Jan Przezwiecki, IT4Innovations

Prezentace bude popisovat dočasné řešení umístění superpočítače Anselm v mobilním datovém centru z pohledu lokace a také technických parametrů centra, včetně jeho podpůrné infrastruktury napájení, zálohy napájení, chlazení a zabezpečení.

 foto-volrab Historie inovací v českých DC a aktuální trendy, Vladimír Volráb, Marek Dědič, Asociace ICT

Projdeme si historii výstavby datových center v ČR, zvláště pak z hlediska zavádění inovativní infrastruktury a vysoce efektivních technologií. Historií nás provede matador české scény datových center, Vladimír Volráb. Budeme se z jednotlivých příkladů snažit vytěžit užitečné poznatky, které vám pomohou s dalším budováním či inovacemi moderních datových center v ČR. S aktuálními trendy a výsledkem průzkumu realizovaného Asociací za lepší ICT řešení nás seznámí její ředitel, Marek Dědič.

Registrace zde

 

Partneři

logo-TM logo-TTC
logo-seznam logo-DHL
logo-it4i logo-aha logo-huawei

 

Z těch lepších českých instalací se podíváme na zkušenosti s výstavbou a provozem v datových centrech DHL, Národní superpočítačové centrum, Seznam.cz, TTC Teleport a T-mobile. Zaměříme se přitom na praktické zkušenosti s novými technologiemi, včetně automatizované správy či přímého chlazení vzduchem a vodou.

Mediální partneři

logo-google logo-itpoint logo-tzb
logo-businessIT logo-linked logo-audiopro

Registrace zde

Konference se můžete zúčastnit rovněž on-line, prostřednictvím videokonferenčního systému Lifesize.

Datová centra v ČR

Na konferenci Lepší datová centra se podíváme na průřez historii výstavby datových center v ČR, zvláště pak z hlediska zavádění inovativní infrastruktury a vysoce efektivních technologií. Historií nás provede matador české scény datových center, Vladimír Volráb.

Samozřejmě se nebudeme pouze ohlížet dozadu, ale budeme se z jednotlivých příkladů snažit vytěžit užitečné poznatky, které vám pomohou s dalším budováním či inovacemi moderních datových center v ČR.

Optimalizace datového centra

Trápí vás konkrétní „zdravotní problém“ nebo plánujete celkový upgrade svého datového centra? Nechte si svolat konzilium. Asociace za lepší ICT řešení vám nabízí konzultaci týmu zkušených odborníků s bohatými zkušenostmi. Podle vaší situace a vašich potřeb sestavíme konzilium zkušených profesionálů z podobných organizací, se zkušenostmi s odpovídající infrastrukturou a osvědčenými koncepty pro datová centra v ČR. Modernizace datového centra, vč. jeho konsolidace je většinou násobně levnější než jeho rozšiřování. Díky nezávislému pohledu a systematické analýze můžete najít ještě lepší řešení. Více k možnostem konzultace zde.

 

* Změna programu vyhrazena.

Ostatní
Košík