Rešerše: ERP/CRM/DMS/BI (2Q 2018)

Přinášíme vám pravidelné shrnutí zajímavých článků z odborného tisku a specializovaných webů. Pro členy Asociace máme k dispozici podrobnější rozbor obsahu. Přihlášení zde.


SAP modernizuje CRM a představuje SAP C/4HANA

František Doupal, www.rmol.cz, 20.6.2018

Řešení SAP C/4HANA bylo představeno na konferenci SAPPHIRE NOW. Jedná se o integrované řešení navržené s cílem změnit dosavadní zaměření CRM pouze na obchod. Článek prezentuje jednotlivé komponenty včetně řešení pro správu dat SAP HANA Data Management Suite.


Řešení Soar zjednodušuje migraci do cloudu

www.cb-nn.com, 8.6.2018

Společnost Oracle prezentovala řešení Soar, které usnadňuje migraci do cloudu. Oracle Soar zahrnuje analýzu podnikových procesů, utility pro automatickou migraci dat i konfigurace a umožňuje těžit z výhod umělé inteligence a strojového učení, které jsou součástí platformy Oracle Cloud Applications.


Na co si také dát pozor při výběru ERP

www.itbiz.cz, 30.4.2018

Článek formou vyjádření vývojářů ERP systémů monitoruje otázku důvěryhodnosti a kvality dodavatelů a jejich produktů a upozorňuje na signály, které by měl zákazník sledovat při výběrů vhodného systému.


Integrace řízení výroby s ERP

Luboslav Lacko, CIO Business World 02/2018, str. 14-16

Autor se věnuje zvýšení efektivity průmyslové výroby v závislosti na IT podpoře založené na architektuře integrace ERP (Enterprice Resource Planner), MES (Manufacturing Execution Systems), SCADA (Supervisory Control And Data Acqusition) a PLC (Programmable Logis Controller).


Pět znamení, že je čas modernizovat

Ryan Warnock, CIO Business World 02/2018, str. 18

Jak poznat, že vás současný systém brzdí v rozvoji? Podporuje mobilní technologie včetně BYOD? Dá se snadno integrovat do dalších dat systémů? Drží krok s legislativou a GDPR? Tyto a další otázky rozebírá článek s cílem stanovit hranici, kdy je čas systém modernizovat.


ERP: zákazníci očekávají stále více podpůrných funkcí

Alexander Lichý, CIO Business World 02/2018, str. 19-23

Článek formou vyjádření odborníků z firemní praxe rozebírá požadavky na výbavu a funkčnost moderních ERP systémů a přináší přehled hlavních dodavatelů na trhu.


Chtějte data v reálném čase

Radek Kubeš, CIO Business World 02/2018, str. 38-39

Autor se věnuje otázce, jak maximalovat využití CRM pro podporu rychlého rozhodování. Doporučuje se věnovat automatizaci, sběru dat v reálném čase, zjednodušení uživatelských rozhraní.


Datové sklady, trhy a jezera

Luboslav Lacko, CIO Business World 02/2018, str. 40-41

U pojmů datové sklady, trhy a jezera mnohdy dochází k záměnám a nesprávné interpretaci. Článek definuje jednotlivé pojmy a jejich vzájemné vztahy.


Princip fungování BI analýz a dataminingu

Luboslav Lacko, CIO Business World 02/2018, str. 42-45

Účelem procesu business intelligence je konvertovat velké objemy dat na poznatky použitelné pro koncové uživatele. Autor popisuje postupy práce s daty a jejich „přetavení“ do datových struktur pomocí principů OLAP (online analytical processing), MOLAP (multidimensional online analytical processing) a principů datamining.


Příprava dat pro analýzy

Luboslav Lacko, CIO Business World 02/2018, str. 46-48

Jak získat data, která lze použít pro kvalitní analýzu? Data je nutno vyčistit, extrahovat do homogenních struktur, zavést do analytických databází a vložit do cílových datových skladů. Článek popisuje detailně jednotlivé postupy.

Novinky, Sekce ERP/CRM/DMS
Košík