Rešerše: ERP/CRM/BI (3Q 2015)

Přinášíme vám pravidelné shrnutí zajímavých článků z odborného tisku a specializovaných webů.

Pro členy Asociace máme k dispozici podrobnější rozbor obsahu. Přihlášení zde.


Využijte big data v reálném čase

Garrett Wu, Computer World 8/2015, str. 19

Mnoho společností se při organizování dat o zákaznících nashromážděných pro systémy BI zaměřuje na využití levnějších a rychlejších datových skladů. To však nemusí být vždy nejlepší cesta. K udržení konkurenceschopnosti je stále častěji třeba pracovat s daty v aplikacích podporujících rozhodování v reálném čase. Nový přístup však vyžaduje odlišnou architekturu. Článek přináší doporučení, jak přechod k novému systému plánovat.


Odlehčete virtualizované infrastruktuře až o 70%

Security World 3/2015, str. 8

Za posledních 6 let se zdesetinásobil výskyt nových hrozeb, v současnosti se objevují až 4 nové viry za sekundu. Rozhodující v boji proti malwaru jsou především heuristické funkce ve více vrstvách, tedy analýza ve virtuálním prostředí a blokace podezřelého chování v produkčním prostředí. Článek formou rozhovoru představuje výkonné antimalwarové řešení firmy Bitdefender.


Technologie v pozadí vývoje ERP systémů

Miroslav Říha, Connect! 3/2015, str. 21

Dodavatelé podnikových informačních systémů se dříve nebo později dostávají do fáze zralosti, kdy každý další upgrade dávkuje uživatelům novou porci funkcí, kterou však využívá jen mizivé procento z nich a systém se stává složitým a ovládání nepřehledným. Dodavatelé stojí před rozhodnutím, zda informační systém nadále udržovat, nebo vyvinout nový poplatný moderním trendům. Autor se věnuje popisu nových technologií, které mohou vývojáři implementovat do nový produktů, jako jsou např. aplikace ovládané hlasem nebo univerzální rozhraní pro elektronickou komunikaci.


Doporučení pro implementaci privátních cloudů

Luboslav Lacko, Connect! 3/2015, str. 36-37

Pomocí privátního cloudu získávají firmy výpočetní a síťovou kapacitu, přičemž jsou úplně oddělené od hardwarové infrastruktury. Autor se věnuje výběru vhodných technologií pro implementaci  a představuje několik ucelených moderních flexibilních řešení.


Lídři CRM v roce 2015

Lukáš Kříž, CIO Business World 4/2015, str. 50-52

Článek představuje TOP produkty řady CRM, jak byly zanalyzovány společností Technology Advice, která pro výběr použila parametry naplnění definice systému CRM, přítomnost obvyklých funkcionalit, existence cloudové verze, tržní přítomnost atd.


České CRM zatím do cloudu nespěchá

Alexander Lichý, CIO Business World 4/2015, str. 58-61

Jeden z globálních lídrů oboru, společnost Salesforce, nedávno upoutal pozornost tím, že své CRM zcela převedl na cloudovou platformu. Čeští zákazníci jsou v tomto ohledu poměrně konzervativní. Článek prezentuje vyjádření lokálních dodavatelů na téma sociálního CRM, zapojení CRM do velkých systémů, CRM a legislativa s ohledem na místní zkušenosti. Také přináší přehled dodavatelů CRM systémů v České republice.


Případová studie: HELIOS Orange pro strojírenskou firmu HAJDO

Professional Computing 2/2015, str. 11

Případová studie zavedení podnikového informačního systému zmiňuje mezi největší přínosy až 20% úsporu času při procesech původně vedených v několika roztříštěných systémech, výrazné snížení chybovosti a 100% znalost aktuálního stavu všech procesů.


Zálohování do cloudu

Luboslav Lacko, Reseller magazine 9/2015, str. 18-19

Článek se zamýšlí výhodami zálohování v cloudu ve srovnání k klasickými metodami zálohování na přenosná média, přináší přehled některých cloudových služeb pro ukládání dat a věnuje se též krátce otázce legislativy.

Sekce ERP/CRM/DMS
Košík