Rešerše: ERP/CRM/DMS/BI (4Q 2018)

Přinášíme vám pravidelné shrnutí zajímavých článků z odborného tisku a specializovaných webů. Pro členy Asociace máme k dispozici podrobnější rozbor obsahu. Přihlášení zde.


Není čas na restart? Každý informační systém má svůj životní cyklus

IT systems 11/2018 – příloha IT pro výrobní podniky, Tomáš Guhl, str. 2-3

Při každé implementaci ERP je využito řešení v podobě, která reaguje na aktuální potřeby a moderní technologii. Časem však řešení přestane plně vyhovovat, ovšem není nutné vždy přistoupit k instalaci úplné nového systému, v úvahu přichází i tzv. reimplementace, tedy v podstatě inovace stávajícího produktu s využitím aktuálně dostupných technologií, očištění od historických a překonaných postupů, revize práv a rolí. Článek se věnuje výhodám a rozlišení implementace a reimplementace a popisuje typické situace, ve kterých je reimplementace výhodná.


Propojení mezi konstrukčním softwarem a ERP systémem ve společnosti Řetězy Vamberk

IT systems 11/2018 – příloha IT pro výrobní podniky, Petr Minarovič, str. 18-19

Společnost Řetězy Vamberk se rozhodla propojit informační systém Vision ERP s konstrukčním softwarem Autodesk Vault Professional. Článek popisuje výhody propojení v podobě synergického efektu, eliminace chybovosti, zjednodušení práce, možnosti zpracovávat náročnější zakázky.


Quo vadis ERP

IT systems 11/2018 – příloha IT pro výrobní podniky, Lukáš Ontl, str. 22-24

Red Hat uvolnila platformu Red Hat Ansible Engine 2.6 – nejnovější verzi výkonného open source řešení automatizace IT, která nevyžaduje agenty. Red Hat Ansible Engine 2.6 nabízí rozšířený obsah pro automatizaci hybridních a multicloudových prostředí a současně zjednodušuje připojení do síťových rozhraní API a aktualizací platformy Ansible v prostředí Windows. Článek přináší o platformě další podrobné informace.


Internet věcí a kybernetická bezpečnost

Reseller Magazine 10/2018, Jakub Špaček, str. 50-51

Autor popisuje typické příklady využívání internetu věcí, zamýšlí se nad otázkou ochrany sbíraných dat a představuje vizi fungování IoT v budoucnosti, ve které by mělo dojít k jisté míře decentralizace v podobě distribuovaného modelu internetu věcí.


Oracle má digitální asistenty a podporuje AI, blockchain a IoT

Richard Jan Voigts, www.itbiz.cz, 25.10.2018

Autor prezentuje produkty firmy Oracle představené na tiskové konferenci OpenWorld 2018, kterými jsou např. Digital Assistant – komplexní digitální asistent, který může být vyškolen k podpoře řady aplikací, nebo Oracle CX – který pomocí nástrojů AI automatizuje reakce na požadavky zákazníků a umožňuje jim poskytovat personalizované služby.


Mimořádná dostupnost pro Nutanix AHV

www.cb-nn.com, 13.10.2018

Článek prezentuje platformu Veeam Availability pro Nutanix AHV od společnosti Veeam Software – řešení pro aplikace a data hostovaná na hypervizoru Nutanix AHV. Kombinace cloudového operačního systému Nutanix Enterprise a platformy Veeam Hyper-Availability přináší zjednodušenou provozní správu IT, nižší náklady a zrychlenou digitální transformaci.


Platforma pro virtualizaci síťových funkcí příští generace pro 5G a multicloudové telekomunikační sítě

www.cb-nn.com, 9.10.2018

Společnost VMware uvedla na trh novou generaci platformy pro virtualizaci síťových funkcí VMware vCloud NFV-OpenStack Edition 3.0. Nová verze platformy obsahující VMware Integrated OpenStack-Carrier Edition 5.0 přinese výrazné zvýšení síťového výkonu, nové síťové funkce a úmyslem řízené zajištění kvality služeb. Cílem implementovaných inovací je zlepšení provozu softwarově definovaných 5G sítí a multicloudových telekomunikačních sítí.


 

Novinky, Sekce ERP/CRM/DMS
Košík