Rešerše: ERP/CRM/DMS/BI (3Q 2018)

Přinášíme vám pravidelné shrnutí zajímavých článků z odborného tisku a specializovaných webů. Pro členy Asociace máme k dispozici podrobnější rozbor obsahu. Přihlášení zde.


Platforma pro virtualizaci síťových funkcí příští generace pro 5G a multicloudové telekomunikační sítě

www.cb-nn.com, 9.7.2018

Společnost VMware uvedla na trh novou generaci platformy pro virtualizaci síťových funkcí VMware vCloud NFV-OpenStack Edition 3.0 Nová verze platformy obsahující VMware Integrated OpenStack-Carrier Edition 5.0 přinese výrazné zvýšení síťového výkonu, nové síťové funkce a úmyslem řízené zajištění kvality služeb. Cílem implementovaných inovací je zlepšení provozu softwarově definovaných 5G sítí a multicloudových telekomunikačních sítí.


Mimořádná dostupnost pro Nutanix AHV

www.cb-nn.com, 13.7.2018

Článek prezentuje platformu Veeam Availability pro Nutanix AHV od společnosti Veeam Software – řešení pro aplikace a data hostovaná na hypervizoru Nutanix AHV. Kombinace cloudového operačního systému Nutanix Enterprise a platformy Veeam Hyper-Availability přináší zjednodušenou provozní správu IT, nižší náklady a zrychlenou digitální transformaci.


Red Hat Ansible Engine přináší novou automatizaci cloudu, sítí a prostředí Windows

www.cb-nn.com, 19.7.2018

Red Hat uvolnila platformu Red Hat Ansible Engine 2.6 – nejnovější verzi výkonného open source řešení automatizace IT, která nevyžaduje agenty. Red Hat Ansible Engine 2.6 nabízí rozšířený obsah pro automatizaci hybridních a multicloudových prostředí a současně zjednodušuje připojení do síťových rozhraní API a aktualizací platformy Ansible v prostředí Windows. Článek přináší o platformě další podrobné informace.


Mějte data v cloudu pod kontrolou

Esther Shein, www.computerworld.cz, 5.7.2018

Průzkum společnosti IDC ukázal, že rostoucí počet organizací integruje data do hybridních prostředí a do prostředí výhradně cloudových namísto uchovávání dat ve vlastní infrastruktuře. Data mohou být v aplikaci SaaS (platforma jako služba), v systému PaaS (platforma jako služba) nebo v databázích a souborových serverech implementovaných v IaaS. Na příkladech z praxe autor popisuje, jak data spravovat a zabezpečit.


Zmrtvýchvstání vymazaných dat v cloudu

Fahmida Y. Rashid, www.computerworld.cz, 7.7.2018

Říká se, že internet nikdy nezapomíná, což znamená, že smazaná data nejsou vždy smazaná. Mohou se vrátit, a pokud nemá uživatel přehled o tom, jak poskytovatelé cloudového úložiště s daty zacházejí, mohou nastat problémy. Odstranění informací obsažených v cloudovém prostředí se výrazně odlišuje od mazacího procesu v počítači. Princip cloudu zajišťuje, že existuje několik kopií souboru, a tedy, aby byl soubor opravdu smazán, musí být odstraněna každá kopie. Autor přináší doporučení, jak data opravdu smazat a jak je chránit před zneužitím.


Cloud vs. interní řešení: Kdy je co lepší?

Sandra Gittlen, www.computerworld.cz, 27.7.2018

Experti se shodují, že cloud může přinést podnikům výrazně efektivnější IT prostředí. Ne vždy se ale přechod do veřejného cloudu vyplatí, nebo je to dokonce nemožné. Je pak vhodným řešením hybridní podoba IT? Autorka popisuje jednotlivé okruhy a doporučuje pro ně konkrétní druh řešení. Věnuje se také neúspěchům nasazení cloudu a jejich důvodům a oblastem, pro které není cloud vhodný.


Aplikace Virtual Machine Manager Pro nabízí zabezpečení a efektivitu v prostředí virtualizace

www.dc-nn.com, 12.7.2018

Virtual Machine Manager je nástroj pro efektivní správu zařízení Synology NAS na základě virtualizačního clusteru, flexibilní distribuce hardwarových prostředků, migrace virtuálních počítačů mezi hostiteli, provádění pravidelných snímků a replikací. Článek popisuje další přednosti a klíčové funkce Synology NAS.


Práce s daty umožňuje předvídat budoucnost

www.itbiz.cz, 21.9.2018

Představení ERP produktu IFS Applications zaměřeného především na podniky zabývající se výrobou a distribucí zboží, správou aktiv a řízením operací zaměřených na služby. Výbava technologii IoT umožňuje získávat data v reálném čase pro prediktivní údržbu a servis.


Přínosy informačního systému Dialog 3000 Skylla

IT systems 09/2018, str. 27

Článek popisuje specifické funkce ERP systému při napojení do předvýrobní fáze, automatizovaného odvádění výroby a napojení na CAD/CAM systémy, kde konstruktér v CAD vytvoří zároveň kusovník, který prostřednictvím propojovacího můstku posílá data do informačního systému.

Novinky, Sekce ERP/CRM/DMS
Košík