Rešerše: ERP/CRM/DMS (1Q 2019)

Přinášíme vám pravidelné shrnutí zajímavých článků z odborného tisku a specializovaných webů. Pro členy Asociace máme k dispozici podrobnější rozbor obsahu. Přihlášení zde.


Strategie digitálního pracovního prostření

CIO Business World 02/2019, Clint Boulton, str. 24-26

Digitální transformace je dnes nedílnou součástí firemního pracovního prostředí a v budoucnu může znamenat konkurenční výhodu podniku. Autor nás seznamuje s deseti návrhy k úspěšné digitální transformaci pracoviště, která zahrnuje nejen počítače, mobilní zařízení a kancelářské aplikace, ale i konverzační roboty, virtuální asistenty, osobní analýzu dat a imerzivní prostředí.


Kde se letos (ne)budou točit peníze

CIO Business World 02/2019, John Edwards, str. 34-36

Studie firmy Gartner přináší v souvislosti s digitalizací přehled investičních favoritů a outsiderů v roce 2019 v rámci digitální transformace podniků. Na vzestupu bude např. BI, AI a cloudové služby. Na ústupu se očekává ERP, IOT nebo CRM řešení.


Čtyři podnikové trendy pro rok 2019

COMPUTERWORLD 02/2019, Michelle Davidson, str. 8-9

Bezpečnost, umělá inteligence, cloud a blockchain jsou podle autorky čtyři hlavní podnikové trendy pro rok 2019. Například v oblasti umělé inteligence se dle odborníků dočkáme zjednodušování uživatelských rozhraní v aplikacích nebo posun v čipech, které zvýší rychlost, pomocí které AI spouští programy. V oblasti cloudu se očekává přesun firemních dat zvláště do hybridního cloudu.


Trendy ICT v roce 2019

IT systems 1-2/2019, Johan Sajfrt, str. 6-7

Současné trendy se vyvíjejí ve prospěch sjednocení a flexibilní obsluhy infrastrukturních prostředků z jednoho místa. Schopnost reagovat okamžitě na novou situaci bez nutnosti restrukturalizace prostředí či nákupu nových komponent je v současné době prioritou. Proto v roce 2019 bude mezi trendy stále patřit cloud a dále také block-chain, kvantové počítače, automatizace procesů a AI.


Trendy ICT v roce 2019

IT systems 1-2/2019, Štěpán Húsek, str. 8-9

Co nás letos čeká v oblasti technologií, médií  a telekomunikaci? Autor, který působí ve společnosti Deloitte, popisuje 6 hlavních trendů v ICT pro rok 2019. Jedná se o hlasové asistenty, nástup sítí 5G, využívání služeb umělé inteligence v cloudu, 3D tisk, kvantové počítače a upevňující se pozici Číny v oblasti výroby a vývoje umělé inteligence.


Není IoT jako IoT

Reseller Magazine 01/2019, Jakub Špaček, str. 22-24

IoT nebyl v ČR donedávna masově rozšířen ze dvou důvodů. Prvním je vysoká cena vstupních zařízení a druhým je nedostatečná infrastruktura. Tyto dva důvody ale postupně mizí. Jaké řešení IoT tedy zvolit? Autor podrobně seznamuje se třemi druhy sítí (NB-IoT, Sigfox, LoRa) přes které lze IoT provozovat a poukazuje na výhody a nevýhody těchto jednotlivých řešení.


IoT nebo M2M?

Reseller Magazine 01/2019, Michala Benešovská, str. 25

Je nějaký rozdíl mezi IoT a M2M? A pokud ano, tak jaký? Autorka uvádí praktické příklady ve kterých je M2M chápano jako podmnožina IoT a poukazuje na to, že M2M je klíčovou součástí IoT a pomáhá IoT rozšířit jeho primární schopnosti o nové možnosti.


Na co nezapomínat při výběru ERP

www.itbiz.cz, 15.02.2019

Systém pro plánování podnikových zdrojů je klíčovou součástí firmy, a proto by se jeho výběru měla věnovat velká pozornost. Článek přináší několik tipů Toma Millera z ERPFocus.com, na které by se nemělo při výběru ERP zapomenout. Jedná se o kontakt na bývalé zaměstnance, podpora vedení podniku novému ERP, zamyšlení se nad přizpůsobením systému či open source.

Novinky, Sekce ERP/CRM/DMS
Košík