Rešerše: datová centra (4Q 2018)

Přinášíme vám pravidelné shrnutí zajímavých článků z odborného tisku a specializovaných webů. Pro členy Asociace máme k dispozici podrobnější rozbor obsahu. Přihlášení zde.


Škálovatelné propoje datových center pro 21. století

Reseller Magazine 12/2018, str. 58

Článek představuje řešení Data Center Interconnect od společnosti Dell EMC, které nahrazuje propoje postavené na starších technologiích jako Multi Protocol Label Switching nebo Virtual Private LAN Services. Řešení podporuje vícero síťových topologií a klade důraz na oddělení hardwaru a softwaru tedy rozbití vertikální integrace, s cílem zvýšit nezávislost na dodavateli.


Jednodušší správa zálohovaných dat zdarma

Reseller Magazine 11/2018, str. 58

Článek představuje novinku společnosti Synology – Active Backup for Business, která je komplexním řešením zálohování určeným pro zjednodušení a posílení ochrany dat v rozmanitých podnikových IT prostředích.


Přeřaďte na 10Gb

Reseller Magazine 10/2018, str. 37

Společnost QNAP začala dodávat kompletní řešení upgrade na 10Gb Ethernetu při zachování stávající kabeláže. Stávající 1Gb řešení již nestačí pro přenos např. 4K videí a 10Gb technologie dosud vyžadovaly vlastní switche a nutnost výměny kabeláže. Rozšiřující karta QXG-10G1T určená pro osobní počítače, servery i NAS dokáže pracovat s teoretickou rychlostí až 1200 MB/s.


Pohled do zákulisí projektu stěhování datového centra velké banky

IT systems 11/2018, Renata Dvořáková, Josef Dušek, str. 40-41

Případová studie: Provoz datového centra se časem může stávat neekonomickým kvůli zastaralé chladící infrastruktuře, předimenzovanosti instalovaných kapacit apod. Autoři popisují stěhování datového centra MONETA Money Bank včetně specifikace cíle a strategie, přípravy migrace a zátěžových testů.


Enterprise cloud: Nejčastější otázky

Pavel Louda, www.computerworld.com, 22.12.2018

Veřejný cloud, privátní cloud, hybridní cloud a multicloud … to je spousta pojmů. Podle nedávné studie IDC počítá až 82 % společností s tím, že do roku 2020 budou používat tři nebo více druhů cloudu. Článek se věnuje popisu Enterprise cloudu, který umožňuje snadnou správu zdrojů, vysokou flexibilitu a snadnou správu cloudu v datovém centru.


Nové cloudové řešení pro centralizovanou a vzdálenou správu sítě

www.cb-nn.com, 27.11.2018

Článek prezentuje nové cloudové řešení pro správu sítí – D-Link Nuclias, které umožňuje poskytovatelům řízených služeb (MSP – Managed Services Providers) a majitelům firem kdykoli a odkudkoli na dálku konfigurovat a monitorovat síťovou infrastrukturu.


Quantasoft si vybral datové centrum nové generace pro své operace v oblastech AI a počítačového vidění

www.dc-nn.com, 16.10.2018

Společnost Quantasoft tvoří tým A.I. vědců a vývojářů, kteří se s využitím technologie deep learning aplikované na oblast počítačového vidění a umělou inteligenci specializují na vývoj technologií pro rozpoznávání obličejů a objektů z obrazových záznamů a trasování. Společnost si zvolila datové centrum SafeDX pro provoz infrastruktury. Článek popisuje podrobnosti tohoto rozhodnutí.


Stulz a Cloud & Heat partnery pro vodou chlazená mikro-datacentra

www.dc-nn.com, 5.10.2018

Německý odborník na chlazení Stulz a startup Cloud & Heat spolupracují na sestavách kompaktních, vodou chlazených skříních datových center, které využívají teplou vodu pro vytápění. Článek se věnuje detailům tohoto spojení.


Kompaktní NAS servery s velkým výkonem

www.dc-nn.com, 15.12.2018

Článek představuje produkty Synology FS1018 a DS218 navržené s cílem vysokého výkonu a velké kapacity disků.

Novinky, Sekce Datacentra
Košík