Rešerše: datová centra (2Q 2017)

Přinášíme vám pravidelné shrnutí zajímavých článků z odborného tisku a specializovaných webů.

Pro členy Asociace máme k dispozici podrobnější rozbor obsahu. Přihlášení zde.


Lenovo uvádí integrované řešení DX8200D pro softwarově definovaná úložiště

www.channelworld.cz, 6.5.2017

Článek představuje novinku v produktech Lenova, která uživatelům umožní nasadit technologie softwarově definovaných úložišť v rámci existujících diskových polí. DX8200D má přinést vyšší výkon, výrazně ušetřit náklady a současně poskytnou vyšší flexibilitu a škálovatelnost úložišť.


Kulatý stůl: Kam směřuje trh datacenter v Česku?

www.channelworld.cz, 15.5.2017

Kulatý stůl s odborníky v oblasti správy datových center na téma vývoje v oblasti datacenter v České republice. Součástí je video.


Rozhovor – trendy datacenter

www.channelworld.cz, 15.5.2017

Rozhovor s Pavlem Blahoutem, district managerem Schneider Electric na téma aktuálních trendů v oblasti datacenter. Prostor k inovacím vidí především v řešení záložního napájení, chlazení a DCIM. Součástí je video.


IT v praxi: Co přináší hyperkonvergence?

Bob Violino, Computer World 05/2017, str. 20-22

Jedním z nejžhavějších trendů v oblasti technologie datových center je hyperkonvergence – způsob, jak zjednodušit správu datových center zkombinováním výpočetních, úložných a síťových technologií do jedné softwarově založené aplikace. Článek se zabývá výhodami a nevýhodami uvedené technologie a popisuje praktické zkušenosti firem Pitt a CarePoint Health System při implementaci hyperkonvergovaných řešení.


Modernizace datových center v nové verzi softwarově definovaného úložiště

Petr Smolník, www.vseodatacentrech.cz, 24.4.2017

Článek prezentuje novou verzi virtuálního sdíleného datového úložiště VMware vSAN s prvním nativním zabezpečením hyperkonvergované infrastruktury (HCI) na trhu s až o 50 % vyšším výkonem flashového úložiště.


Staví se jedno z největších globálních datacenter pro cloud

Petr Smolník, www.vseodatacentrech.cz, 6.6.2017

Začátkem října 2017 bude v Ponte San Pietro otevřeno jedno z největších datacenter v Itálii vybavené unikátní technikou. Využije energii pocházející pouze z obnovitelných zdrojů. Napájení je řešeno prostřednictvím několika přípojek z vodní a z fotovoltaické elektrárny. Dále bude použit vysoce efektivní geotermální chladicí systém, který garantuje optimální výsledky při využití výrazně nižšího množství elektrické energie. Systémy jsou navrženy a postaveny tak, aby splňovaly nejpřísnější normy Tier IV. Celková instalovaná infrastruktura disponuje příkonem 90 MW.


Nová generace ochrany napájení datových center

Petr Smolník, www.vseodatacentrech.cz, 16.6.2017

Představení efektivní třífázové škálovatelné ochrany napájení datových center – Schneider Electric Galaxy VX. Implementovaná technologie ECOnversion podporuje maximální účinnost UPS a poskytuje kvalitní napájení v energeticky náročných prostředích.


ČRA chce do konce roku 2017 navýšit kapacitu DC Tower o 75%

Petr Smolník, www.vseodatacentrech.cz, 28.6.2017

ČRA budují další datové sály a navyšují kapacitu a výkon datového centra v Praze na Žižkově. Díky přechodu systému úložišť na Full-Flash disková řešení bylo možné navýšit výkon až 45 násobně oproti předešlému modelu. Současně došlo k navýšení kapacity na současné 3000 TB a ke značné úspoře energie.

Novinky, Sekce Datacentra
Košík